od redakcjiKonkurencja i regulacja dynamicznie zmieniającego się sektora life sciences (od współredaktorów)

Naruszenie patentu na drugie zastosowanie medyczne w świetle systemu refundacyjnego Marek Świerczyński, Naruszenie patentu na drugie zastosowanie medyczne w świetle systemu refundacyjnego

Zakaz reklamy aptek i ich działalności – geneza wprowadzenia i ocena regulacji Joanna Wiszniewska, Zakaz reklamy aptek i ich działalności – geneza wprowadzenia i ocena regulacji

Problematyka reklamy produktów leczniczych w Internecie – krytyczna analiza Mikołaj Rajca, Problematyka reklamy produktów leczniczych w Internecie – krytyczna analiza

Sprzedaż leków na odległość – regulacje krajowe Zbigniew Więckowski, Sprzedaż leków na odległość – regulacje krajowe

Telemedycyna na tle polskich regulacji prawnych – szansa czy zagrożenie? Monika Chojecka, Adam Nowak, Telemedycyna na tle polskich regulacji prawnych – szansa czy zagrożenie?

Odpowiedzialność zbywcy za produkt niebezpieczny sprowadzony przez niego do Polski z innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej Ewa Rutkowska, Barbara Trabszys, Odpowiedzialność zbywcy za produkt niebezpieczny sprowadzony przez niego do Polski z innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej

Konsekwencje nowej ustawy refundacyjnej dla pacjentów i płatnika Józef Haczyński, Zofia Skrzypczak, Konsekwencje nowej ustawy refundacyjnej dla pacjentów i płatnika

Ograniczenia w sprzedaży przez Internet produktów leczniczych weterynaryjnych dostępnych bez recepty Magdalena Bąkowska, Ograniczenia w sprzedaży przez Internet produktów leczniczych weterynaryjnych dostępnych bez recepty

Spór o homeopatię (czyli o władzę nad rynkiem) Jarosław Sroczyński, Spór o homeopatię (czyli o władzę nad rynkiem)

Ustalone w Niemczech jednolite ceny dla wydawanych na receptę produktów leczniczych są sprzeczne z prawem Unii. Ustalone w Niemczech jednolite ceny dla wydawanych na receptę produktów leczniczych są sprzeczne z prawem Unii.
Glosa do wyroku Trybunału Sprawiedliwości z dnia 19 października 2016 r. w sprawie C-148/15: Deutsche Parkinson Vereinigung eV przeciwko Zentrale zur Bekämpfung unlauteren Wettbewerbs eV (Tomasz Kaźmierczak)

Porozumienia pay-for-delay jako ograniczenie konkurencji ze względu na cel. Porozumienia pay-for-delay jako ograniczenie konkurencji ze względu na cel.
Glosa do wyroku Sądu Unii Europejskiej z dnia 8 września 2016 r. w sprawie T-472/13: H. Lundbeck A/S i Lundbeck Ltd. przeciwko Komisji Europejskiej (Paulina Wosik)

Porozumienie ograniczające konkurencję na krajowym rynku świadczeń w zakresie leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego. Porozumienie ograniczające konkurencję na krajowym rynku świadczeń w zakresie leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego.
Glosa do decyzji Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów nr RŁO 4/2016 z dnia 1 września 2016 r. (Emilia Kasjanowicz)

Instytucje rynku farmaceutycznego R. Stankiewicz (red.), Instytucje rynku farmaceutycznego, Wolters Kluwer, Warszawa 2016, s. 450 (Tadeusz Skoczny)

Krajowe systemy ochrony zdrowia a Unia Europejska. Przykład Polski Rafał Stankiewicz, Krajowe systemy ochrony zdrowia a Unia Europejska. Przykład Polski, Wolters Kluwer, Warszawa 2016, s. 455 (Mirosław Pawełczyk)

Biologiczne produkty lecznicze Ogólnopolska Konferencja pn. Biologiczne produkty lecznicze. Aspekty prawne, Warszawa, 2 grudnia 2016 r. (Natalia Łojko)