ustawy o ochronie konkurencjiWciąż niesatysfakcjonujący projekt zmian ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, wciąż możliwe prawdziwe debaty nowelizacyjne (od redaktora numeru)

Wokół nowelizacji ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów

Kierunek zmian w zakresie kontroli koncentracji przedsiębiorców Dominik Wolski, Kierunek zmian w zakresie kontroli koncentracji przedsiębiorców w projekcie nowelizacji ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów

Zasada legal professional privilege Maciej Bernatt, Bartosz Turno, Zasada legal professional privilege w projekcie zmiany ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów

Zasady ustalania wysokości kar pieniężnych Anna Piszcz, Zasady ustalania wysokości kar pieniężnych według projektu ustawy o zmianie ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów

Ustawa o ochronie konkurencji Małgorzata Sieradzka, Ustawa o ochronie konkurencji i konsumentów – potrzeba zmian przepisów wywołujących wątpliwości interpretacyjne

Polskie zmowy przetargowe Piotr Semeniuk, „Polskie zmowy przetargowe” – krytyka

ekonomiczna analiza kosztów Elżbieta Krajewska, Settlement w postępowaniu antymonopolowym – ekonomiczna analiza kosztów i korzyści z punktu widzenia przedsiębiorcy

modele e-biznesu Włodzimierz Szpringer, Dwu-(wielo-)stronne modele e-biznesu a prawo konkurencji

Działalność powierzona i komercyjna spółek transportu M. Fornalczyk, Działalność powierzona i komercyjna spółek transportu komunalnego w Polsce

Wybrane zagadnienia na tle orzeczeń dotyczących opłat D. Wolski, Wybrane zagadnienia na tle orzeczeń dotyczących opłat za przyjęcie towaru do sprzedaży

Tabele orzeczeń Sądu Najwyższego Tabele orzeczeń Sądu Najwyższego (Elżbieta Krajewska)

Tabele orzeczeń Sądu Apelacyjnego w Warszawie Tabele orzeczeń Sądu Apelacyjnego w Warszawie (Elżbieta Krajewska)

Tabele orzeczeń Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Tabele orzeczeń Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (Elżbieta Krajewska)

Tabele orzeczeń sądowych w sprawach telekomunikacyjnych Tabele orzeczeń sądowych w sprawach telekomunikacyjnych (Ewa Kwiatkowska)

Próba uzasadnienia klauzuli cenowej Próba uzasadnienia klauzuli cenowej przepisem art. 15 ust. 1 pkt 1 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.
Wyrok Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów z dnia 27 listopada 2012 r., XVII AmA 184/10
(Agata Jurkowska-Gomułka)

sądowa kontrola wysokości kary pieniężnej Zbiorowe interesy konsumentów – sądowa kontrola wysokości kary pieniężnej.
Wyrok Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów z 8.10.2012 r., XVII AmA 16/11
(Dawid Miąsik)

Zbiorowe interesy konsumentów Zbiorowe interesy konsumentów – skutki wad sentencji decyzji Prezesa UOKiK.
Wyrok Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów z 15.10.2012 r., XVII AmA 17/11
(Dawid Miąsik)

Kartele w polityce konkurencji Unii Europejskiej Zbigniew Jurczyk, Kartele w polityce konkurencji Unii Europejskiej, Wydawnictwo C.H. Beck, Warszawa 2012, 427 s. (Jarosław Fidala)

Prawo do obrony w unijnych postępowaniach antymonopolowych Krystyna Kowalik-Bańczyk, Prawo do obrony w unijnych postępowaniach antymonopolowych. W kierunku unifikacji standardów proceduralnych w Unii Europejskiej, LEX a Wolters Kluwer business, Warszawa 2012, 632 s. (Agata Jurkowska-Gomułka)

Zgody szczególne w prawie kontroli koncentracji Tadeusz Skoczny, Zgody szczególne w prawie kontroli koncentracji, Wydawnictwo Naukowe Wydziału Zarządzania UW, Warszawa 2012, 484 s. (Szymon Syp)

Contents, Abstracts and Key wordsLista recenzentów zewnętrznych iKAR 2012, nr 1–6.